Hale sportowe kojarzą nam się jako ogromne budynki wyłożone antypoślizgową wykładziną i ozdobione w kosze, bramki lub inne elementy sportowe.

Ten sposób postrzegania charakteryzuje dawne budownictwo i stylistykę. Obecnie nowoczesne hale sportowe maja całkowicie inny wymiar.

Nowościami, jakie wprowadzono z architekturze takich hal jest przede wszystkim technologia pasywna, która umożliwia znaczną oszczędność zużywanej energii. Dla przykładu jedna z nowo powstałych hal na terenie Krakowa będzie zużywała do 90% mniej energii niż standardowy budynek o takich rozmiarach. Oszczędność jest więc kolosalna i pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów utrzymania takiego obiektu. Termoizolacja, jaka zastosowana jest w takich przypadkach posiada najwyższe standardy a system wentylacyjny pozwala na odzyskiwanie ciepła.

Ponadto nowoczesne hale sportowe zyskują całkiem nowy design, w skład którego wchodzi odejście od standardowego obrazu stali i betonu. Pnącza, kwiaty i wszechobecna trawa nadają halom całkiem świeżego i nowatorskiego wyglądu. Obiekty sportowe nie przypominają już swoich poprzedników, teraz stoją bliżej natury, są dla niej przyjaźniejsze i lepiej wkomponowują się w scenerię miasta. Przebywanie w ich obrębie daje prawdziwą przyjemność i kumulację wrażeń nie tylko sportowych ale i czysto estetycznych.

Hale sportowe budowane w ostatnich latach są poza tym niezwykle lekkie, materiały, z których są wykonane charakteryzują się niską masą własną przy jednoczesnym zachowaniu najlepszej wytrzymałości. Nie ulegają tak szybko korozji, wykonane są z ogniotrwałych materiałów a także przestronne i funkcjonalne. Młodzi ludzie doceniają te aspekty i masowo korzystają z nowoczesnych hal sportowych, które pojawiają się w naszym kraju jak grzyby po deszczu.

Galeria zdjęć:

biznes

produkcja

przemysł

budownictwo