Suwnice są wykorzystywane w różnego rodzaju przemyśle.

Mają za zadanie ułatwić pracę wewnątrz hal przemysłowych, ale także na zewnątrz - na przykład przy załadunku i rozładunku towaru kolejowego. Podstawowym elementem suwnicy jest jej most, który może być jedno-belkowy lub dwu-belkowy.
Tor jazdy suwnicy zapewniają krzywki i odboje. Każdy suwnica jest też wyposażona w wózek jazdy oraz mechanizm podnoszenia. Elementy elektryczne takie jak łącznik zasilania, łącznik suwnicy oraz szafka rozdzielcza instalacji umieszczona na moście suwnicy pozwalają na wygodną i bezpieczną pracę.

Do czego wykorzystuje się urządzenia suwnicowe?
Mogą posłużyć jako niezbędny przyrząd do przesuwania i przemieszczania potrzebnych materiałów zarówno w orientacji poziomej jak i pionowej. Wyposażone w elementy mechaniczne oraz elektryczne działają w przestrzeni toru jazdy, szerokości mostu oraz dozwolonej wysokości podnoszenia i opuszczenia ciężaru. W zależności od wielkości suwnicy może być ona sterowana z kabiny operatora (w przypadku większych urządzeń) lub nawet bezprzewodowo za pomocą sterownika.

Jak każde urządzenie suwnica wymaga systematycznej konserwacji oraz przeglądu. W przypadku uszkodzenia bądź zepsucia elementu potrzebna jest niezwłoczna naprawa. Naprawa torowisk suwnicowych jak i innych części suwnicy wymaga doświadczonych ślusarzy oraz spawaczy. W niektórych przypadkach dochodzi jedynie do serwisu torowiska, ale w innych może być to nawet jego całościowa wymiana. Warto więc zatrudnić do tej pracy specjalistów (chociażby z http://www.remontazspzoo.eu).

Jako prawidłowo eksploatować i dbać o suwnice?
Przede wszystkim należy dbać o regularne przeglądy okresowe oraz konserwację. Wczesna reakcja pozwoli na zapobiegnięcie usterkom wynikającym z niedopatrzenia.

Galeria zdjęć:

biznes

produkcja

maszyny