Obróbki niewielkich rozmiarowo elementów dla uzyskania czystości polerowanych części.Takim procesom możemy poddać na przykład kamienie czy wyroby jubilerskie, elementów z tworzyw sztucznych.

Obróbka wibrościerna to mechaniczne polerowanie elementów przy użyciu materiału polerskiego lub  ściernego. Taki typ czyszczenia dzielimy na  czyszczenie na sucho przy pomocy past polerskich lub na mokro przy użyciu zawiesin zwanych ścierniwem.

Inną metodą dość powszechnie znaną w obróbce jest bębnowanie czyli pokrywanie lakierem drobnych części lub elementów, na przykład uchwytów meblowych, klocków, karniszy i innych elementów drewnianych. Zabiegi takie pozwalają na osiągnięcie estetyki wyrobu czy poprawienia jego funkcjonalności. Trowalizacja czyli obróbka powierzchniowa pozwalająca na otrzymane estetycznego wyglądu, funkcjonalności i odpowiedniego dopasowania obrabianego elementu. Wszystkie te sposoby obróbki mają szerokie zastosowanie nie tylko w przemyśle ciężkim ale też meblarskim, jubilerskim czy zabawkarskim.

Ciągle wzbogacana oferta na obróbki pozwala na osiągnięcie coraz to większych efektów jednocześnie obniżając koszty takich prac. Wiele też istnieje na naszym rynku firm czy przedsiębiorstw oferujących takie usługi. Pozwala to na dużą konkurencyjności a co za tym idzie  na dokładność, precyzyjność i efektowny rezultat w świadczonych usługach. Nawet jeśli ktoś posiada doświadczenie w bębnowaniu, obróbce wibrościernej czy trowalizacji czasami dobrze zasięgnąć jest porady wyspecjalizowanych firm z racji tego, że ta branża ulega ciągłym przeobrażeniom, powstają nowe urządzenia i stosowane są coraz to nowsze środki stosowane jako materiał ścierny, czy polerujący. Odtłuszczanie to także forma obróbki, pomocna przy otrzymaniu dobrego efektu detali poddanych temu procesowi.

Precyzja, estetyka to także warunki aby przedmioty te przeszły odpowiednie kontrole jakości wyrobów, by były bezpieczne i powodowały zachętę do ich zakupu. Firmy specjalizujące się w takich usługach dają gwarancję rzetelnie wykonanej pracy i bardzo dobrego efektu końcowego.

Galeria zdjęć:

biznes

produkcja

przemysł