Czym są plotery frezujące do drewna? To nowoczesne, precyzyjne i niezawodne urządzenia peryferyjne, służące do pracy z płaskimi powierzchniami, bazujące na nowatorskich technologiach.

Są sterowane numerycznie (tzw. CNC) i umożliwiają precyzyjne wykonywanie wielu różnych prac, takich jak nacinanie, wycinanie, wiercenie lub grawerka mechaniczna drewna. Wyposażone są w przyjazne i łatwe w obsłudze interfejsy, ale posiadają też wiele zaawansowanych funkcji. 
Plotery są maszynami znajdującymi zastosowanie w wielu gałęziach przemysłowych. Największym zainteresowaniem cieszą się wśród przedsiębiorstw z branży meblarskiej, stolarskiej, reklamowej, produkcyjnej oraz wielu innych. Najnowsze plotery posiadają obszary robocze, które sięgają do 8 metrów. Wykorzystuje się w nich wrzeciona o mocy od 0.8 do 18kW., które są odpowiedzialne za napędzanie narzędzia skrawającego. Niektóre z nich posiadają oś obrotową, skaner laserowy lub dotykowy, a także agregaty kątowe oraz rysujące bądź tnące głowice. W tego typu urządzeniach stosuje się również stół z próżniowym mocowaniem lub rowkami tekowymi. 

Ceny ploterów frezujących są bardzo zróżnicowane.
Najtańsze modele można nabyć już za kwotę kilkunastu tysięcy złotych, ale ceny droższych, bardziej zaawansowanych urządzeń, osiągają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Sprawdź szczegóły na stronie: http://www.grawcom.com/produkty/plotery-frezujace/

Galeria zdjęć:

plotery frezujące do drewna

ceny ploterów frezujących

grawerka mechaniczna drewna