Ogród to taka swoista wizytówka naszego domu, Każdy posiadacz ogródka, marzy o tym, żeby jego ogród prezentował się pięknie i okazale.

Wymaga to nakładu pracy, ale efekty które możemy osiągnąć mogą wprawić w osłupienie naszych gości. A o to nam właśnie chodzi.

Prace ogrodowe najlepiej zaczynać wczesną wiosną. Roślinność którą będziemy obsadzać musi mieć czas, na to by się dobrze ukorzenić i przyjąć na naszej glebie. Dobór gleby do wybranej roślinności ma olbrzymie znaczenie, ale o tym kiedy indziej. Wiele z drzew ogrodowych występujących w naszym klimacie ma specyficzne warunki wzrostu, wiele z nich nie lubi zbyt wietrznych przestrzeni oraz mrozów zimą, przydadzą nam się wtedy osłony na drzewa, które kupimy w każdym sklepie ogrodniczym. Jak już będziemy tam na zakupach, przyda nam się również siatka ogrodnicza, którą możemy wydzielać pola na nasze drzewa i krzewy, żeby wzajemnie na siebie nie przerastały, lub rozdzielić część rekreacyjną naszego ogrodu, od części uprawnej. Kolejnym upiększeniem naszego wymarzonego ogrodu, może być tak zwany skalniak.

Jest to mniej więcej pochyła skarpa usypana z kruszywa lub wybranych przez nas kamieni ozdobnych. Całość tej konstrukcji utrzymuje nam na miejscu jej masa oraz siatka na skarpy, która powstrzymuje przerastanie nam chwastów i różnego nie pożądanego przez nas zielska na nasz skalniak. Siatkę taką również dostaniemy w sklepie ogrodniczym. Nasz skalniak, możemy obsadzać różnej maści iglakami, wyglądają one schludnie, żywią się piękną zielenią. Ładnie będą odcinać się na tle na przykład jasnych kamieni, z których usypiemy naszą konstrukcje. Są też w większości zimozielone, czyli nie gubią igieł na zimę. Czyli możemy cieszyć oko naszym skalniakiem nawet w środku zimy. Nie odłącznym elementem naszego ogrodu będzie trawnik. Dobrze założony trawnik nie będzie wymagał dużego nakładu pracy.

Jeżeli mamy dobrą glebę, trzeba będzie go tylko ścinać i podlewać regularnie. Gorzej jeżeli nasza gleba jest gorszej jakości. Ale tutaj z pomocą znów przychodzą nam sklepy z asortymentem ogrodniczym. Znajdziemy tam szereg nawozów i wspomagaczy do zieleni ogrodowej,w zależności od bolączek z jakimi się borykamy w naszym ogrodzie. Są nawozy na zakwaszoną glebę, na zachwaszczoną, nawozy na mech, na brązowienie trawnika. Wystarczy stosować się do instrukcji i możemy cieszyć się pięknym ogrodem.

Zapraszamy do kontaktu z novmax.pl

Galeria zdjęć: