Większość przedsiębiorstw posiada magazyny.

Dotyczy to zarówno sklepów, zakładów usługowo - handlowych, jak i zwykłych przedsiębiorstw. Przechowywanie towarów jest szczególnie rozwinięte w handlu hurtowym oraz detalicznym. Jak wybrać wyposażenie, dostosowane do naszych potrzeb? Sprawdźmy.

Przedsiębiorstwa usługowo - handlowe charakteryzują się sporymi potrzebami magazynowania swoich towarów. Rozległe magazyny kryją setki tysięcy przeróżnych towarów. Żeby ułożyć je wszystkie w sposób logiczny, umożliwiający ich szybkie odnalezienie, konieczne jest posiadanie szeregu regałów. Umożliwiają one logiczne przechowanie towarów na ograniczonej przestrzeni.

Producenci regałów proponują coraz nowsze rozwiązania techniczne i jakościowe oferowanych produktów. Dzięki czemu klienci mają nieograniczony wybór. Najpopularniejsze są regały magazynowe wykonane ze stali nierdzewnej dostępne w sklepie internetowym _a1__. Solidna konstrukcja jest wspierana grubymi śrubami. Dzięki specjalnemu systemowi montowania, można dowolnie regulować ich kształt, długość oraz wysokość.

Do zwykłych magazynów świetnie nadają się regały z półkami wykonanymi z płyty wiórowej. Można je także wykorzystywać w magazynach spożywczych, do przechowania suchych artykułów. Do magazynów specjalistycznych musimy zakupić lepsze i znacznie droższe regały ze stali nierdzewnej. Mają one swoje zastosowanie między innymi w chłodniach spożywczych, gdzie wyjątkowo duże znaczenie ma sposób przeprowadzanych zabiegów mycia i dezynfekcji.

Podczas wybierania regałów należy dostosować ich nośność, do ciężaru przechowywanych przez nas towarów. Jeśli zamierzamy przechowywać ciężkie przedmioty, lepiej wybrać regały o znacznie większej nośności. Pamiętajmy, aby zawsze na regałach w magazynie umieszczać informacje o maksymalnym, dopuszczalnym ciężarze przedmiotów, które można na nich przechowywać. Jest to obowiązek, który nakładają na przedsiębiorców przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Ważne jest także, aby przedmioty o większym ciężarze umieszczać na dole regałów. Wykorzystany:Wykorzystany Projekt:

Galeria zdjęć:

biznes

produkcja

magazyny